U NAS KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ MODELEM

Jak karnawał, to zabawa! Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie doskonale się bawili, przygotowując karnawałowy pokaz mody. Ta impreza na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych wydarzeń i od lat cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży.
Zapoczątkowali ją gimnazjaliści pokazem pt. „ Mundurek i garniturek, czyli moda szkolna na co dzień i od święta”. Co roku scenariusz rewii mody tworzą uczniowie, dodając coraz to nowe kategorie.
Na tegorocznym pokazie u Dobrogosta na wybiegu pojawili się modele i modelki w barwnych, samodzielnie zaprojektowanych strojach. Widzowie podziwiali eleganckie kreacje z początku XX wieku, wzorzyste kostiumy przedstawicieli subkultur oraz stroje na różne okazje. Na wybiegu nie zabrakło również najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali ulubione zwierzątka oraz postacie z baśni i filmów.
W przygotowanie pokazu zaangażowało się ponad 70 uczniów, którzy zadbali także o dobór odpowiedniej muzyki, opracowanie ciekawej scenografii. Publiczność z zaciekawieniem oglądała oryginalne i pomysłowe kreacje, żywo reagowała na, często zaskakujące, modowe aranżacje. Impreza naprawdę się udała i była okazją do świetnej zabawy. Kolejny pokaz mody już za rok!

Marzena Wołynko, Hanna Chojnowska