KONKURS HISTORYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY

bitwa-pod-wegrowem   27 lutego 2017r. w Węgrowskim Ośrodku Kultury podczas sesji Rady Miejskiej Węgrowa odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom szóstej edycji rejonowego konkursu „Powstanie styczniowe przykładem patriotycznej postawy Polaków”. Konkurs organizowany był przez nasze gimnazjum i Stowarzyszenie Edukacyjne Nauka-Rozwój w ramach miejskich obchodów rocznicy bitwy pod Węgrowem. Wzięło w nim udział 50 uczniów z terenu Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach. Laureatom w obecności mediów oraz przybyłych gości nagrody wręczyli Burmistrz Węgrowa p. Krzysztof Wyszogrodzki, wiceburmistrz p. Leszek Redosz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej p. Jacek Antoński.  W konkursie wiedzy historycznej jednym z laureatów została uczennica naszej szkoły, Kinga Marchela z 2d, która zajęła pierwsze miejsce. Wyróżnienie otrzymała Gabriela Adamczuk z 1c. W konkursie plastycznym trzecie miejsce zajęła Amelia Kulik
z 2d. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz wyróżnionym.

Paweł Marchela