LEPSZA SZKOŁA

Lepsza szkoła-ikona certyfikat   Uczniowie pierwszych klas naszego gimnazjum oraz nauczyciele języka polskiego w roku szkolnym 2015/2016 uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA, biorąc udział w programie „Język polski. Wielki egzamin”. W ramach projektu polonistki systematycznie przeprowadzały badania poziomu wiedzy i umiejętności uczniów, posługując się specjalistycznymi narzędziami pomiaru dydaktycznego. Następnie analizowały osiągnięcia uczniów, porównując je z wynikami z całej Polski. Dzięki tym badaniom nauczyciele mogli poświęcać więcej czasu na kształcenie umiejętności, które zostały przez gimnazjalistów opanowane w niezadowalającym stopniu. W nadchodzącym roku szkolnym programem zostaną objęci uczniowie pierwszych i drugich klas.

Hanna Chojnowska

Zatwierdziła: T.Święcicka