ŁÓDŹ DAWNIEJ I DZIŚ

30 maja 2023r. uczniowie piątych klas wybrali się na wycieczkę do Łodzi. Najpierw udali się do Palmiarni, gdzie podziwiali wspaniałe okazy tropikalnych roślin, następnie przemierzali ulicą Piotrkowską, jedną z najdłuższych europejskich ulic, przy której oglądali odrestaurowane kamienice, przysiadali na ławeczkach obok znanych postaci Juliana Tuwima, Artura Rubinsteina. Drugi dzień wycieczki był również pełen wrażeń. Najpierw piątoklasiści odwiedzili łódzki ogród zoologiczny. Następnie udali się do orientarium, najnowocześniejsze-go w Europie pawilonu poświęconego faunie i florze Azji. Z zaciekawieniem obserwowali karmienie słoni, a potem wędrowali podwodnym tunelem. Ostatnim punktem wycieczki było Centrum Nauki i Techniki, które znajduje się w budynkach dawnej łódzkiej elektrowni. Po dwóch dniach pełnych wrażeń wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

Uczniowie z klasy 5b