SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

REGULAMIN KONKURSU „BYSTRZAK MATEMATYCZNY”

1. Konkurs matematyczny „Bystrzak matematyczny” skierowany jest do uczniów klas młodszych (I-III) Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie.
  2. W konkursie będą sprawdzane następujące umiejętności:

– logiczne myślenie

– zdolność zapamiętywania

– spostrzegawczość

1. Konkurs będzie obejmował następujący zakres materiału:

– zadania sprawdzające umiejętność zapamiętywania

– zadania z lukami

– zadania geometryczne

– zadania wymagające logicznego myślenia

1. Zgłoszenia do konkursu przyjmują wychowawcy klas do 05.05.2023r. wraz z pisemną zgodą rodziców/prawnych opiekunów na udział ich dzieci w konkursie.
  2. Konkurs odbędzie się 30.05.2023r. w budynku szkoły. Czas trwania konkursu- 45 minut.
  3. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:

kategoria I- uczniowie klas I

kategoria II- uczniowie klas II

kategoria III- uczniowie klas III

1. Wśród uczniów, którzy zdobędą najwyższą ilość punktów w poszczególnych kategoriach, zostaną przyznane I, II i III miejsca. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Każdy uczeń, który weźmie udział w konkursie otrzyma pochwałę. Jeżeli w konkursie wszyscy uczestnicy uzyskają poniżej 50% punktów możliwych do uzyskania, komisja nie wyłoni zwycięzców i nie nagrodzi uczniów.
  2. Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 13.06.2023r. Wyniki konkursu będą podane na stronie internetowej szkoły.

Wychowawcy klas I- III