SUKCESY MŁODYCH HISTORYKÓW

Szóstego marca br.  w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A.Cieszkowskiego w Węgrowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom rejonowego konkursu „Powstanie styczniowe przykładem patriotycznej postawy Polaków”, który po raz dwunasty zorganizowali nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie: Wojciech Banaś, Kamila Przybyszewska, Anna Gajewska, Natalia Matczuk, Adrian Ratyński.
Na uroczystość przybyli nagrodzeni uczniowie z nauczycielami i rodzicami. Spotkanie rozpoczął Burmistrz Węgrowa pan Paweł Marchela, który w swoim wystąpieniu mówił o pojmowaniu patriotyzmu kiedyś i obecnie.
Następnie laureaci konkursu odebrali dyplomy i nagrody, które wręczali burmistrz Paweł Marchela, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Jolanta Roguska, Roman Postek z Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie, przedstawiciel Związku Sybiraków Kazimierz Dobrenko, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie Teresa Święcicka.  FOTO>>>
Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły:
Bartłomiej Krasuski – II miejsce w konkursie wiedzy historycznej
Urszula Delegacz – II miejsce w konkursie plastycznym
Adam Siemiński, Maciej Kocon, Zofia Michalak  wyróżnienia w konkursie plastycznym.
Bardzo dziękujemy Burmistrzowi Węgrowa za ufundowanie nagród.  Serdecznie gratulujemy nagrodzonym.

Wyniki konkursu >>>

Marzena Wołynko
Zatwierdziła: T. Święcicka