KWESTA NA ODBUDOWĘ NAGROBKÓW

31 października 2022r.  przed węgrowskim cmentarzem rzymskokatolickim po raz czternasty odbyła się kwesta na odbudowę zabytkowych nagrobków. Kwesta została przeprowadzona przez członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej przy współpracy  z młodzieżą i nauczycielami z węgrowskich szkół. Do zbiórki przyłączyli się również członkowie Szkolnego Klubu Wolontariuszy z naszej szkoły.
W tym roku zebrano 6265,61 zł i2 euro. Uzyskana kwota będzie stanowić wkład własny, który umożliwi pozyskanie funduszy na renowację kolejnych nagrobków.

W tym roku pieniądze przeznaczone będą na odbudowę nagrobków Bronisława Myślińskiego i Polikarpa Jastrzębskiego wpisanych do rejestru zabytków na mocy decyzji nr 1517/2017 z dnia 28.11.2017 r. Dotychczas odrestaurowano 18 nagrobków na łączną kwotę 231 842 zł.  FOTO>>>

Anna Piotrowska
Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariuszy