EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

22 września br. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji w czwartek aż 200 uczniów przyjechało za zajęcia na rowerach lub hulajnogach, by promować ekologiczne środki transportu i zwrócić uwagę na negatywne skutki nadmiernego korzystania z samochodów. Dzieci z pierwszych  klas wzięły udział w spotkaniach z policjantami na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, a uczniowie starszych klas mieli możliwość uczestniczenia w profesjonalnym patrolu policyjnym. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uczestnicząc w quizach przygotowanych przez uczniów 7 i 8 klas. Na wszystkich uczestników szkolnych obchodów Dnia bez Samochodu czekały okolicznościowe naklejki i słodkie upominki.
Dziękujemy panu Piotrowi Bartnikowi oraz policjantom z KPP w Węgrowie za organizację tej ciekawej akcji promującej bezpieczeństwo i ekologię.  FOTO>>>

Paulina Michalak i Klaudia Rucińska z klasy 8B