FESTIWAL NAUKI 2022

15 czerwca br. w naszej szkole odbył się czwarty Festiwal Nauki. Uczniowie siódmych klas pod nadzorem nauczycielek chemii p.Kamili Orłowskiej i p.Emilii Wołynki oraz nauczyciela fizyki p.Piotra Bartnika przygotowali 34 ciekawe doświadczenia z fizyki i chemii. Najciekawsze z fizyki to: Butloroko, Latająca herbata, Pękający balon, Gasnąca świeczka. Z chemii największym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia: Slime – doskonała zabawka antystresowa; Pasta dla słonia, Płonąca dłoń. Na Festiwalu swój debiut mieli uczniowie klasy 5a, którzy wykonywali doświadczenia o kauczukowej piłce. Uczniowie pod nadzorem starszych kolegów mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności przeprowadzania eksperymentów.

Gabriela Rusjan kl.6a