KONCERT ,,W DRODZE DO LATA Z TAŃCEM I PIOSENKĄ”

7 i 8 czerwca br.  odbył się koncert pt. ,,W drodze do lata z tańcem i piosenką” w wykonaniu 150 uczniów naszej szkoły. Uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście obejrzeli występy 6 grup tanecznych, które zaprezentowały: menueta w strojach barokowych (klasa VIIB), poloneza      (klasa IIIB), kujawiaka w strojach podlaskich (klasa IIIA), krakowiaka w strojach krakowskich (klasa IA), polkę klasa IC i walca

w strojach opoczyńskich (klasa VB). Występy tancerzy przeplatały występy szkolnego zespołu wokalno – instrumentalnego Dobrogost Band, w którego repertuarze znalazły się takie utwory jak m.in. ,,Zacznij od Bacha” z rep. Z. Wodeckiego, ,,Wiosna” z rep. Skaldów czy ,,Kawiarenki” z rep. I. Jarockiej. Zespół wystąpił w składzie: Natasza Łozowska IVB i Gabriela Rusjan VIA (śpiew), Kornelia Rudaś VIA (skrzypce), Natalia Świętochowska VIA i Emilia Zawadzka IVC (klarnet), Nadia Rybak IVB i Paulina Kresa VA (ukulele), Aleksandra Korzeniewska VA, Maja Skarżyńska VA i Damian Popławski VIB (gitara klasyczna), Michalina Batorowicz VA (kastaniety), Gabriela Burczyńska VA (tamburyno), Kalina Dawidowska VA (marakasy) i Nikodem Mamrot (zestaw perkusyjny).  Dekorację wykonała pani Kamila Przybyszewska, za nagłośnienie odpowiadał pan Marek Okrasa, za zdjęcia panowie Wojciech Banaś i pan Paweł Skup, przygotowaniem strojów zajęły się panie  Monika Elgas, Anna GajewskaAleksandra Jarmulińska, Katarzyna CzarnackaKarolina Turowska, Agnieszka Książek, Kamila Orłowska, Olga Świerczyńska,  zaproszenia wykonała pani Katarzyna Jarnińska.  Występ przygotował i poprowadził pan Michał Soszka.

Hanna Chojnowska, Michał Soszka