WŚRÓD BOHATERÓW LITERACKICH

20 maja odbył się VI Festiwal Lektur Szkolnych. Uczniowie z zaangażowaniem przygotowywali się
do tego wydarzenia. W salach lekcyjnych powstawały gazetki przypominające najważniejsze informacje o obowiązkowych lekturach i ich autorach, projektowano kostiumy, poszukiwano rekwizytów. Na szkolnym korytarzu można było podziwiać przygotowane przez uczniów niezwykle pomysłowe projekty okładek książek znanych z lekcji języka polskiego.  FOTO>>>Na drugiej lekcji odbyła się parada bohaterów literackich. Najpierw czwartoklasiści zabrali nas w podróż do baśniowej krainy Narnii oraz do Mirmiłowa – grodu Kajka i Kokosza. Następnie podziwialiśmy bohaterów z różnych epok historycznych. W holu szkoły pojawili się między innymi: Staś i Nel z powieści H. Sienkiewicza, Guślarz i duchy z „Dziadów” A. Mickiewicza, siostry z „Balladyny” J. Słowackiego, hobbit, elfy, Gandalf i smok Smaug z powieści Tolkiena, Podkomorzy, Zosia i ksiądz Robak, bohaterowie „Pana Tadeusza”. Uczestnicy parady zachwycili widownię wspaniałymi i pomysłowymi kreacjami. Publiczność nagrodziła kreatywność młodych aktorów gromkimi brawami.
Festiwal Lektur został przygotowany pod kierunkiem pań polonistek: M. Krasnodębskiej, M. Wołynko, H. Chojnowskiej przy współpracy z wychowawcami klas i nauczycielami świetlicy.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości! Brawo uczniowie!

Hanna Chojnowska