Szanowni Rodzice!

Trwająca pandemia i  związany z nią reżim sanitarny, a zwłaszcza izolacja społeczna, doprowadziły do znaczącego osłabienia kondycji psychicznej uczniów. Zjawisko to może się pogłębiać, i to mimo wygaśnięcia epidemii.
Po powrocie ze zdalnego nauczania, 17 maja  i 19 maja br., w celu udzielenia uczniom wsparcia i motywacji do nauki i działania, w naszej szkole odbyły się warsztaty z uczniami przeprowadzone przez szkolnych psychologa i pedagoga.

Problemy, które mogą wystąpić podczas powrotu do stacjonarnej nauki:

1. Niechęć wyjścia dziecka z domu do szkoły.
  2. Słabsze oceny szkolne.
  3. Pogorszenie koncentracji i uwagi.
  4. Wyczuwalne napięcie zarówno to emocjonalne, jak i fizyczne w ciele naszego dziecka.
  5. Kłopoty ze snem.
  6. Unikanie rówieśników.

Szanowni Rodzice, edukacja  zdalna  uczniów to  wyzwanie  dla  nas  wszystkich: wychowawców,  nauczycieli, terapeutów, rodziców i przede wszystkim dzieci. Aby pomóc Państwu i uczniom w tym trudnym czasie rekomendujemy  Poradnik  dla  Rodziców –„Jak  wesprzeć dziecko w powrocie do szkoły po pandemii” opracowany przez Fundację JIM.

Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami pracującymi w naszej szkole – pedagogiem i psychologiem.