KWESTA Z OKAZJI DNIA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Szkolny Klub Wolontariuszy działający w naszej placówce współpracuje z Towarzystwem Miłośników Ziemi Węgrowskiej. Od wielu lat  pomaga w kweście na renowację zabytkowych pomników znajdujących się na cmentarzu parafialnym w Węgrowie. W tym roku akcja również odbędzie się, ale w innej formie. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej akcji.
Przedstawiamy apel Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej:

„Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy i Goście…
Towarzystwo Miłośników Ziemi Węgrowskiej od wielu lat organizuje kwestę na cmentarzu parafialnym w Węgrowie w celu pozyskania funduszy na renowację zabytkowych nagrobków. Przez te lata, dzięki wsparciu mieszkańców możliwe było uzyskanie wkładu własnego niezbędnego do pozyskania funduszy od Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego w Węgrowie, Urzędu Miejskiego w Węgrowie oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Dotychczas odrestaurowano 18 nagrobków za kwotę ponad 230 tysięcy złoty.
W tym roku nie będzie tradycyjnej Kwesty, ale pieniądze na odnowę zabytków wciąż są bardzo potrzebne, dlatego podajemy Państwu numer konta, na które można wpłacać pieniądze na renowację kolejnych zabytków;
Numer konta 71 9236 0008 0000 1397 2000 0050
W 2021 roku planujemy renowację nagrobka Bronisława Myślińskiego wpisanego do rejestru zabytków na mocy decyzji nr 1517/2017 z dnia 28.11.2017 roku.
W roku 2020 udało się odnowić nagrobek rodziny Szelążków, koszt renowacji 35 140 zł( 25 000 zł to kwota pozyskana od Miasta Węgrów, 10 140 zł to pieniądze zebrane podczas kwesty z dwóch ostatnich lat).Poniżej prezentujemy zdjęcia z renowacji nagrobka rodziny Szelążków.”

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariuszy
Anna Młynarz  Beata Koseła

Zatwierdziła: G.Wysocka