DO ZOBACZENIA PO WAKACJACH…

26 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie po długim czasie nieobecności przybyli do szkoły, aby odebrać świadectwa – nagrodę za dziesięciomiesięczną pracę. W tym roku, ze względu na stan pandemii, uroczystość miała zupełnie inny przebieg. O wyznaczonych godzinach na placu wokół szkoły uczniowie spotykali się z wychowawcami. Był czas na rozmowy, wspomnienia i dużo radości z możliwości zobaczenia się po trzymiesięcznej przerwie.  FOTO>>>

Zakończenie szkoły przez ósmoklasistów miało wyjątkową oprawę.  Wzięli w nim udział: Burmistrz Węgrowa p. Paweł Marchela, Przewodnicząca Rady Miejskiej p. Zofia Paczóska, sponsorzy, nauczyciele, reprezentacja rodziców. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu. Następnie zostały wręczone nagrody za wysokie wyniki w nauce.

Nagrodę Dyrektora Szkoły za najwyższą średnią ocen na świadectwie ukończenia szkoły otrzymała Olga Matusik, a stypendium Burmistrza Węgrowa Anna Napora, która odebrała również nagrodę za zajęcie III miejsca w Rejonowym Konkursie Historycznym „Powstanie styczniowe przykładem patriotycznej postawy Polaków”.  Puchary Przewodniczącej Rady Miejskiej za wyniki w sporcie odebrali Bartosz Dąbrowski i Aleksander Sołowiński, a za osiągnięcia sportowe w okresie nauki w szkole Maksymilian Matusik, Michał Pachnik, Mateusz Piotrowski, Adam Roguszewski, Mateusz Ruciński.

Nagrodę za stuprocentową frekwencję otrzymali Paulina Zalewska i Adam Roguszewski.

Następnie nagrody wręczyli sponsorzy.
Za postępy w nauce języka niemieckiego Katarzynie Jaskulskiej z 8A, Judycie Salach z 7A i Arkadiuszowi Sewerynikowi z 7B nagrody wręczył dyrektor firmy Addit pan Marian Klimek.

Docenieniem pracy w bieżącym roku szkolnym były nagrody dla Olgi Matusik z klasy 8A za osiągnięcia w zakresie wiedzy przyrodniczej, Leny Łozowskiej z klasy 7A za rozwój uzdolnień muzycznych, Michaliny Książek z klasy 7A za osiągnięcia w nauce języka angielskiego, Nikodema Mamrota i Kornelii Rudaś z klasy 4A za rozwój uzdolnień matematycznych. Nagrody wręczyła współwłaścicielka Fabryki Mebli „Filipek pani Ewa Filipek.

Olga Matusik, Anna Napora, Paulina Zalewska, Katarzyna Jaskulska, Oliwia Skórka, Paulina Choromańska, Adam Roguszewski, Julia Skórka, Weronika Grabowska, Aleksander Sołowiński, Olga Leszczyńska i Jakub Matusik odebrali świadectwa z wyróżnieniem, które wręczyli Burmistrz Węgrowa i wychowawca klasy pan Piotr Bartnik.
Następnie Olga Matusik z klasy 8A otrzymała nagrodę za bardzo dobry wynik w ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego, którą wręczył nauczyciel języka angielskiego pan Konrad Chromiński.

Za pracę w Samorządzie Uczniowskim nagrody z rąk pana Konrada Chromińskiego otrzymali: Weronika Grabowska i Marta Wrzosek, Adam Roguszewski, Mateusz Ruciński i Aleksander Sołowiński.

Podziękowania za pracę w Szkolnym Klubie Wolontariuszy, które wręczyła pani Anna Młynarz, odebrali: Paulina Choromańska, Bartosz Dąbrowski, Adam Roguszewski, Aleksander Sołowiński, Marta Wrzosek.

Na zakończenie spotkania głos zabrali goście. Wszyscy przemawiający gratulowali uczniom sukcesów i życzyli pogodnych, udanych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Po zakończeniu uroczystości rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.  FOTO>>>

Hanna Chojnowska
Zatwierdziła: T.Święcicka