WYCINANKA Z OPŁATKA

2 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach artystycznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie. Prowadziła je wybitna twórczyni ludowa, pani Małgorzata Pepłowska. Warsztaty miały na celu przypomnienie dzieciom ludowych tradycji charakterystycznych dla ziemi węgrowskiej. Najpierw w Muzeum Tkaniny Podlaskiej drugoklasiści obejrzeli prace artystki: wycinanki z opłatka, kwiaty z bibuły i palmy wielkanocne. Uwagę dzieci przykuło krosno, które służy do pokazów  tkactwa dwuosnowowego. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie obejrzeli również gotowe tkaniny rozwieszone na ścianach. Następnie pod okiem instruktorki samodzielnie wykonali gwiazdki z opłatka. Obiecali też artystce, że zawieszą je na choinkach w swoich domach.

Agnieszka Książek