MYŚLĄC O POLSCE

8 listopada obchodziliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia w holu szkoły odbył się  X Festiwal Pieśni Patriotycznej. Razem z nami świętowali zaproszeni goście: p. Paweł Marchela – burmistrz Węgrowa, p. Anna Kalicka – sekretarz miasta, p. Barbara Szymańska i p. Halina Kowalczyk – przedstawicielki rady miejskiej, p. Krzysztof Boruta – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Zbuczynie, p. Anna Dawidziuk-Michalak – przedstawicielka rady rodziców. Uczestnicy festiwalu rywalizowali w sześciu kategoriach:  klasy pierwsze, klasy drugie, klasy trzecie, klasy czwarte, klasy piąte oraz klasy VI-VIII. Wykonawcy zaprezentowali najpopularniejsze pieśni patriotyczne pochodzące z różnych okresów burzliwej historii Polski.  Przypomnieli wiele pięknych i wzruszających utworów patriotycznych, np. „Rotę”, „Piechotę”, „Pałacyk Michla”, „Idą leśni”. Występy uczniów oceniło jury w składzie: p. Krzysztof Boruta, p. Teresa Święcicka, p. Paweł Marchela. Ocenie Podlegały: znajomość tekstu, intonacja, dynamika, strój, postawa i dodatkowe rekwizyty. Podczas obrad jury wysłuchaliśmy koncertu szkolnego chóru. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po zakończeniu zmagań konkursowych zabrali głos goście. Dziękowali młodzieży za wspólne śpiewanie, gratulowali zwycięzcom, chwalili wspaniale przygotowanych wykonawców. Na zakończenie p. Michał Soszka, organizator wszystkich edycji festiwalu, podziękował osobom, bez których ta patriotyczna uroczystość nie mogłaby się odbyć. Pamiątkowe statuetki otrzymali: p. dyrektor Teresa Święcicka, p. burmistrz Paweł Marchela oraz p. Krzysztof Boruta – przewodniczący jury.

Nagrodzeni uczestnicy  X Festiwalu Pieśni Patriotycznej

Grand Prix Festiwalu – klasy 2a, 2b i 7a

Kategoria klasy pierwsze

I miejsce – Ic

II miejsce – Ib

III miejsce – Ia, Id

Kategoria klasy drugie

I miejsce – IIc

Kategoria klasy trzecie

I miejsce – IIIa

II miejsce – IIIb

Kategoria klasy czwarte

I miejsce – IVa

II miejsce – IVb

Kategoria klasy piąte

I miejsce – Vc

II miejsce – Va

III miejsce – Vb

Kategoria klasy VI-VIII

I miejsce – VIa, VIIb, VIIIa

Jury zaproponowało, aby klasy 8a, 7a, 7b oraz 2a, 2b, 2c ze względu na duży wkład pracy i wysoki,

wyrównany poziom występów nagrodzić wyjściem do kina na film wybrany wspólnie z nauczycielami.
Hanna Chojnowska

Zatwierdziła: T. Święcicka