DBAMY O ZIEMIĘ – NASZ DOM

20 września 2019 roku w naszej szkole odbyły się obchody „Dnia bez Samochodu”. Już od rana na uczniów, którzy przyjechali rowerem, deskorolką lub hulajnogą czekały małe słodkie upominki oraz naklejki, które zwalniały z ustnych odpowiedzi. W tym samym czasie ci, którzy przyjechali samochodem, odbierali mandaciki. Na szkolnych korytarzach dominowały kolory sygnalizacji świetlnej, czyli żółty, zielony oraz czerwony. Na dwóch długich przerwach odbył się quiz o ekologii. Uczestnicy turnieju odpowiadali na pytania związane z ochroną przyrody. Nie mogło również zabraknąć spotkania z policjantami, którzy przypomnieli, jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze. Troje uczniów z 8a i 7a wybrało się z policjantami na patrol. Kierowcy, którzy złamali przepisy ruchu drogowego, otrzymywali mandacik i plasterek cytryny, który musieli zjeść. Natomiast kierowcy jeżdżący zgodnie z przepisami byli częstowani jabłkami.
Serdecznie dziękujemy policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie, nauczycielom świetlicy szkolnej, p. Pawłowi Skupowi oraz organizatorowi obchodów panu Piotrowi Bartnikowi.

Marta Wrzosek VIIIa oraz Lena Łozowska VIIa
Zatwierdziła: T.Święcicka