KONKURS MATEMATYCZNY „ZOSTAŃ PITAGORASEM”

IV Powiatowy Konkurs Matematyczny „Zostań Pitagorasem”
zorganizowany pod patronatem Burmistrza Węgrowa

17 czerwca 2019r. podczas wspólnego posiedzenia Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu oraz Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury w Urzędzie Miejskim w Węgrowie burmistrz pan Paweł Marchela i przewodnicząca Rady Miejskiej pani Zofia Paczóska wręczyli dyplomy i nagrody uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w IV Powiatowym Konkursie Matematycznym „Zostań Pitagorasem”.

Konkurs, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie, odbył się 21 maja 2019r.W konkursie wzięło udział 19 gimnazjalistów z powiatu węgrowskiego. Podczas konkursu uczniowie wykazali się wiedzą z następujących zagadnień:  rozwiązywanie równań liniowych i zadań tekstowych, upraszczanie wyrażeń i rozwiązywanie równań z wartością bezwzględną, wzory skróconego mnożenia, zastosowanie twierdzenia Pitagorasa, własności funkcji liniowej. FOTO>>>

Prace uczniów oceniło jury w składzie: p. Bożenna Przybysz, p. Edyta Szczęśniak i p. Paweł Skup.

WYNIKI KONKURSU>>>