UPALNIE, CIEKAWIE, ZDROWO…

5 czerwca br. uczniowie 8a i 8c wraz z opiekunami (p. M. Wołynko, p. H. Chojnowską i p. A. Gajewską) wybrali się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. Najpierw dość stromym wejściem wspięli się na Górę Trzech Krzyży. Było warto! Widok ze szczytu zapiera dech w piersi. Następnie zwiedzili ruiny zamku i basztę z XIII wieku. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po rynku. Wszyscy podziwiali zabytkowe kamieniczki w stylu renesansowym oraz studnię osłoniętą gontem. Po chwili odpoczynku w cieniu starych budowli ósmoklasiści udali się na przystań, skąd wybrali się na przejażdżkę po Wiśle. Z pokładu statku podziwiali panoramę miasta oraz przepiękne krajobrazy. Ostatnim punktem wycieczki była wędrówka przez Korzeniowy Dół, wąwóz lessowy z rosnącymi na skarpie drzewami z poskręcanymi korzeniami. Wieczorem zmęczeni upałem, ale pełni wrażeń wszyscy wrócili do Węgrowa.  FOTO>>>

Hanna Chojnowska
Zatwierdziła: T. Święcicka