WIEM, CO JEM

W ramach akcji „Wiem, co jem” świetlica szkolna zorganizowała zajęcia o zdrowym odżywianiu. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych, rozwiązywali zagadki o zdrowym stylu życia.  Podczas przygotowanego eksperymentu uczniowie dowiedzieli się, jaki wpływ na organizm człowieka mają coca-cola, ocet, kawa oraz woda. Nauczyciele przypomnieli również, jak ważna jest higiena w codziennym życiu, szczególnie podczas posiłków. Podczas spotkania z pielęgniarką pani Agnieszką Bielik uczniowie omówili wartości odżywcze różnych produktów spożywczych oraz zapotrzebowanie kaloryczne młodego człowieka. Drugim gościem w świetlicy była dietetyk pani Anna Rychlik, która opisała prawidłowe nawyki żywieniowe oraz kaloryczność wielu smakołyków.

Kamila Przybyszewska