DBAJMY O POLSZCZYZNĘ

21 lutego obchodzony jest ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.  Dzień ten upamiętnia tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce w Bangladeszu w 1952 r. – zginęło wówczas pięciu studentów uniwersytetu w Dhace, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody tego święta. 18 lutego uczestniczyli w pierwszym etapie Międzyszkolnego Konkursu Poprawnej Polszczyzny zorganizowanym przez polonistów ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie. Natomiast 19 lutego w szkolnej świetlicy dwuosobowe zespoły z klas IV – VIII i klas gimnazjalnych tworzyły plakaty promujące dbałość o czystość i poprawność języka ojczystego. Wykonane prace ozdobiły szkolny korytarz, aby przypominać społeczności szkolnej, że każdy ma obowiązek posługiwania się na co dzień poprawną polszczyzną.

Hanna Chojnowska