KULTURALNIE I ATRAKCYJNIE

23 stycznia br. ósmoklasiści i siódmoklasiści wybrali się do Warszawy. Uczniowie 8c i 7a najpierw udali się na spacer po Starym Mieście. Podziwiali urokliwe kamieniczki i świąteczne dekoracje. Następnie w Muzeum Literatury poznali barwne życie Adama Mickiewicza, jego rodzinę, działalność polityczną i twórczość literacką. Podziwiali  m.in. rękopisy narodowego wieszcza, fragmenty korespondencji i pierwodruki jego utworów. Natomiast uczniowie 8a i 8b w Muzeum Narodowym uczestniczyli w zajęciach pt. „Muzealne przeboje”. Ostatnim punktem wycieczki było obejrzenie w Teatrze Roma musicalu pt. „Piloci”. To pełna emocji opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową. Piękna muzyka, cyfrowa scenografia i animacje, mistrzowska choreografia to największe atuty tego nowoczesnego spektaklu. Niewątpliwie był to dzień spędzony kulturalnie i atrakcyjnie.

Hanna Chojnowska