FINAŁ KONKURSU ,,NIE RZUCIM ZIEMI SKĄD NASZ RÓD…”

04.12.br. na sesji Rady Miejskiej Węgrowa nagrodzeni zostali laureaci rejonowego konkursu historycznego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W konkursowych zmaganiach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych podległych Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegaturze w Siedlcach. Młodzież wykazała się rozległą wiedzą na temat wydarzeń sprzed wieku oraz umiłowaniem historii Polski.
Nagrody ufundowane przez Miasto Węgrów wręczyli Burmistrz Węgrowa pan Paweł Marchela i przewodnicząca Rady Miejskiej pani Zofia Paczóska.
Nagrodzeni zostali:
Zuzanna Ślepowrońska
– Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 im. ks. gen. Stanisława Brzóski w Sokołowie Podlaskim
Opiekun – pan Jacek Maliszewski

Gabriela Adamczuk
– Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie
Opiekun – pan Wojciech Banaś

Mateusz Rudaś – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego
w Węgrowie
Opiekun – pan Wojciech Banaś

Wyróżnienia:
Natalia Ołtusek
– Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie
Opiekun – pani Małgorzata Jednorałek

Julia Bańska – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie
Opiekun – pani Katarzyna Leśniewska

Julia Czarnocka – Zespół Szkół w Sterdyni
Opiekun – pani Justyna Stasiuk

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu. Podziękowania kierujemy do organizatorów przedsięwzięcia panów Wojciecha Banasia i Pawła Marcheli – obecnie burmistrza Węgrowa, a przez ostatnie lata nauczyciela Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie.