ZAWÓD STRAŻAK, CZYLI WIZYTA W KPPSP WĘGROWIE

Na początku listopada br. uczniowie klasy 8A wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Celem wyprawy było poznanie pracy strażaków oraz trudności, z jakimi spotykają się podczas służby. Strażacy zaprezentowali młodzieży wyposażenie samochodu pożarniczego, a także sprzęt niezbędny podczas akcji ratunkowych – butle tlenowe z maską, węże strażackie. Chętni uczniowie mogli wcielić się w rolę strażaka, zakładając hełm oraz specjalny strój. Uczestnicy wycieczki mogli również zobaczyć symulację alarmu związanego z wezwaniem. W trakcie wizyty strażacy zwrócili także uwagę na to, jak ważne jest zamontowanie w domu czujników dymu i tlenku węgla. Na koniec spotkania uczniowie zadawali strażakom pytania, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

Anna Gajewska