ŚLADAMI BOHATERÓW „KAMIENI NA SZANIEC”, CZYLI AKTYWNE ZWIEDZANIE STOLICY

13.11.br. uczniowie klas 8a, 8b i 3b wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Młodzież uczestniczyła w grze miejskiej „Akcja pod Arsenałem”, której celem było przybliżenie w ciekawy sposób miejsc, wydarzeń i postaci opisanych przez A. Kamińskiego w książce „Kamienie na szaniec”. Podzieleni na cztery grupy uczniowie wyruszyli spod pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu, by wędrując ulicami Starego Miasta, dotrzeć do dawnego więzienia śledczego na Pawiaku. W czasie spaceru młodzież z zaangażowaniem wykonywała zadania wymagające wiedzy, współpracy i pomysłowości. Kolejnym punktem wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie zwiedzający mogli poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie wybranych doświadczeń. Aktywnie spędzony dzień uczestnicy wycieczki zakończyli w Teatrze Kwadrat. Obejrzeli tam pełen humoru spektakl „Szalone nożyczki”, który wprawił wszystkich w doskonały nastrój. Wyjazd zorganizowany przez p. M. Okrasę, p. M. Wołynko i p. A. Gajewską dostarczył uczniom wielu pozytywnych emocji.

Uczniowie klasy 8a i 8b