NAJMŁODSI OJCZYŹNIE

9  listopada 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia w holu szkoły odbyła się  druga część IX Festiwalu Pieśni Patriotycznych . Uczestnicy rywalizowali w kategoriach: klasy pierwsze, klasy drugie i klasy czwarte szkoły podstawowej. Wykonawcy zaprezentowali najpopularniejsze pieśni patriotyczne pochodzące z różnych okresów burzliwej historii Polski, np. „Przybyli ułani”, „Myślimy o Polsce”, „Co to jest niepodległość”. Występy oceniło jury w składzie: p. P. Bartnik, p. M. Elgas, p. Aleksandra Iwaneczko-Kresa. Podczas obrad jury wysłuchaliśmy koncertu zespołu Dobrogost Band. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. O godz. 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn Polski, włączając się w akcję „Hymn dla Niepodległej”. Następnie pan Piotr Bartnik  podziękował uczniom za wspólne śpiewanie i ogłosił werdykt jury.  Na zakończenie uroczystości p. dyrektor podziękowała organizatorowi festiwalu, p. Michałowi Soszce, nauczycielom, a także uczniom.

Karolina Turowska

Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy IX Festiwalu Pieśni Patriotycznej