IX FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

9 listopada br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystych obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Węgrowskim Ośrodku Kultury odbył się IX Festiwal Pieśni Patriotycznych. Wykonawcy wystąpili w trzech kategoriach: klasy 5-7 szkoły podstawowej, klasy trzecie gimnazjum oraz utwory instrumentalne. Jury oceniło uczestników, biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór utworu do możliwości uczestników, znajomość tekstu, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli: uczniowie 6a, uczniowie 3c i 3d gimnazjum, natomiast w kategorii utwory instrumentalne nagrodzono wszystkich wykonawców: Kingę Urban z 8a, Łucję Śladowską z 3c, Dominikę Dzundzę z 3d oraz Lenę Łozowską z 6a. Oczekując na werdykt jury, publiczność podziwiała krakowiaka w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły, następnie poloneza zatańczonego przez gimnazjalistów. O oprawę muzyczną uroczystości zadbał niezawodny Dobrogost Band. Nad przebiegiem festiwalowych przesłuchań czuwał p. Michał Soszka.

Wykonawcom dziękujemy za niesamowite wrażenia artystyczne!

GALERIA ZDJĘĆ>>>

Angelika Kuśmierczyk, 3c