14 października 2018 archive

GINĄCE ZAWODY

9 X 2018r. uczniowie IIa i IIb wybrali się do Biblioteki Miejskiej w Węgrowie, aby spotkać się ze znaną artystką ludową ziemi węgrowskiej i Podlasia, panią Małgorzatą Pepłowską, która zajmuje się tkactwem . Dzieci obejrzały warsztat tkacki – krosna oraz kołowrotek do nawijania wełny i nici. Artystka zaprezentowała sposób tkania dwubarwnego obrazu. Uczniowie dowiedzieli się, …

Kontynuuj czytanie

WARSZTATY MEDIALNE W FILMOTECE NARODOWEJ

5.10. br. grupa uczniów z klas VIa i VIII a odwiedziła Filmotekę Narodową Instytut Audiowizualny w Warszawie. Młodzież wzięła udział w warsztatach „Animacja poklatkowa na tabletach” w ramach programu FINAlab. W czasie zajęć uczniowie zgłębili zagadnienia związane z początkami fotografii i filmu oraz tworzyli własne animacje poklatkowe inspirowane książką „Alicja w Krainie Czarów”.

Kontynuuj czytanie