PORUSZAJMY SIĘ BEZ AUTA, NASZA PLANETA JEST TEGO WARTA!

21 września br. w naszej szkole odbyły się obchody „Dnia bez Samochodu”. Już od rana na uczniów czekały miłe niespodzianki. Każdy, kto do szkoły przyjechał rowerem, otrzymywał słodkie upominki oraz naklejki. W świetlicy szkolnej uczniowie spotkali się z policjantami, którzy przypomnieli najważniejsze zasady ruchu drogowego. Dla chętnych przygotowane były różnorodne konkursy: plastyczny, sprawnościowy, wiedzy o ruchu drogowym, rowerowy, ekoquiz oraz ekoklasa. Uczniowie klas I i II przygotowali plakaty promujące ekologiczne poruszanie się. Najmodniejszymi kolorami w tym dniu były zielony i żółty. Wielu uczniów włożyło zielone lub żółte koszulki, spodnie, bluzy , aby podkreślić jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Kilkoro najstarszych uczniów wybrało się na patrol z policjantami. Kierowcy, którzy złamali przepisy ruchu drogowego, zostali ukarani mandacikiem i musieli zjeść plasterek cytryny. Natomiast kierowcy jeżdżący zgodnie z przepisami otrzymywali jabłko. Był to dzień pełen atrakcji i wrażeń.
Serdecznie dziękujemy panom policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie, nauczycielom świetlicy szkolnej, kierownikowi świetlicy, pani Karolinie Turowskiej i pani Monice Elgas oraz organizatorowi, panu Piotrowi Bartnikowi.  foto>>>>

Zwycięzcy konkursu plastycznego:

1 miejsce Maja Łatka i Otylia Dąbrowska 5a