DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

Dzien-bez-Samochodu21 września br. (piątek) DZIEŃ BEZ SAMOCHODU w naszej szkole.
Tego dnia zachęcamy uczniów i pracowników do korzystania z ekologicznych środków transportu rowerów, hulajnóg, deskorolek, rolek, hoverboardów. Każdy, kto z takich środków skorzysta, otrzyma słodki upominek oraz specjalną naklejkę, a kto przyjedzie do szkoły samochodem dostanie niewielki mandacik.

Dla uczniów przewidziane są konkursy:

• plastyczny „Dziś poruszamy się bez auta, planeta jest tego warta!
  • wiedzy ekologicznej i o ruchu drogowym
  • sprawdzający umiejętność jazdy rowerem
  • EKOKLASA – wyłonienie klasy, z której największy procent obecnych uczniów przyjedzie do szkoły ekologicznymi środkami lokomocji
  • EKOSTRÓJ – uczniowie, którzy założą koszulkę lub koszulę, bluzę, sweter, spodnie, spódnicę, sukienkę w kolorze żółtym lub zielonym oraz będą posiadali specjalną naklejkę zostaną zwolnieni z odpowiedzi ustnych i niezapowiedzianych kartkówek.

Uczniowie będą mogli spotkać się z policjantami i  porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz wziąć udział w pracy patroli policyjnych.