JAKI ZAWÓD WYBRAĆ?

Jaki zawód wybrać13, 14  i 15 czerwca  uczniowie klas III gimnazjum z wychowawcami i pedagogiem szkolnym  zwiedzali  jeden z najlepiej rozwijających się  zakładów pracy na terenie Węgrowa, firmę Addit , największego producenta  elementów z blach w Europie. Najpierw uczniowie spotkali się z pracownikiem firmy, który omówił strukturę zakładu. Następnie gimnazjaliści odwiedzili hale produkcyjne, gdzie mogli z bliska przyjrzeć się pracy ludzi na różnych stanowiskach. Wizyta ta  pomoże trzecioklasistom podjąć decyzję, czy chcą się kształcić w kierunku technicznym. Firma daje możliwość podjęcia wakacyjnej pracy. Wówczas młodzi ludzie będą mieli możliwość, nie tylko zarobienia pieniędzy, ale również przyjrzenia się z bliska, jak funkcjonuje międzynarodowa firma produkcyjna.

Marzenna Rusjan