PO PRZYGODĘ WYRUSZAMY

DSC_2383   14 maja 2018r. uczniowie pierwszych klas wyruszyli na spotkanie z przyrodą i tradycją do  Parku  Zabaw Argo City w Głęboczycy. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji: spotkanie ze zwierzętami – mieszkańcami naszych lasów, leśny labirynt, kopalnia złota, zjeżdżalnia linowa – tyrolka, strzelanie z łuku, wyścigi na grupowych nartach, połów drewnianych rybek, układanie dużych puzzli, rzuty podkowami do celu oraz dojenie sztucznej krowy. Najwięcej emocji wzbudziła przejażdżka po okolicy na odpowiednio dostosowanej przyczepie traktora. Ponadto dzieci wysłuchały opowieści, o tym jak powstaje miód. Poznały zwyczaje pszczelej rodziny  zapoznały się z narzędziami używanymi do pracy w pasiece. Zobaczyły,  jak wygląda ul od środka, a specjalnie przygotowane modele pszczół pomogły im zrozumieć hierarchie w ulu. Chwile spędzone w Argo City pozostaną na długo w pamięci wszystkich dzieci.

Agata Gotowicka