NAJLEPSI ZNAWCY POWIEŚCI TOLKIENA

5Hobbit 2018_konkurs wiedzy o HobbicieW Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich miłośnicy twórczości J. R. R. Tolkiena przypomnieli szkolnej społeczności znaną i lubianą powieść pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Laureaci Konkursu Mistrz Pięknego Czytania zaprezentowali fragmenty przygód Bilba Bagginsa. Chętni uczniowie tworzyli oryginalne ilustracje do „Hobbita”, a podczas przerw na korytarzu czekali na wszystkich Bilbo Baggins, Torin Dębowa Tarcza, Gandalf i Smaug ze słodkimi upominkami, które były nagrodami w quizie o bohaterach powieści i ich wyprawie na Samotną Górę. Najwięksi fani Tolkiena zmierzyli się w konkursie wiedzy o „Hobbicie”. Oto jego wyniki:
I miejsce – Julian Namięta z II a
II miejsce – Natalia Wołynko z III d i Aleksander Kosiorek z IV a
III miejsce – Gabriela Wołynko z III d, Bartłomiej Rybak z VII b, Łukasz Skrzypek z VII b, Krzysztof Chojecki z II b, Kamil Gąsior z III a i Patryk Pikulski z III c.

Edyta Wysokińska