ZASADY DYNAMIKI NEWTONA W PIGUŁCE

DSC0116024.03 br. uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Piotra Bartnika, pani Jolanty Kowalik i pani Bożenny Przybysz udali się na Uniwersytet Warszawski w celu wysłuchania interesującego wykładu nt. Mechanika w przyrodzie. Pan dr Krzysztof Karpierz przedstawił za pomocą doświadczeń, w jaki sposób należy rozumieć zasady dynamiki Newtona. Dowiedzieliśmy się, gdzie w naszym otoczeniu przyrodniczym spotykamy zagadnienia mechaniczne oraz czy tarcie jest nam potrzebne w życiu codziennym. Po wysłuchaniu wykładu wykonaliśmy internetowy quiz sprawdzający naszą wiedzę, mogliśmy również ocenić pracę wykładowcy. Wykład pozwolił nam powtórzyć wiedzę do egzaminu gimnazjalnego i do bieżących sprawdzianów z fizyki.

Piotr Bartnik