TO JEST NIEBYWAŁE

spotkanie z autorem ksiazek scf13 kwietnia gimnazjaliści spotkali się ze wspaniałym młodym człowiekiem – Tomaszem Sobanią. To dwudziestoletni pisarz powieści fantasy. Pochodzi z małej miejscowości Toszek koło Gliwic. Wydał już dwie powieści, pisze kolejną. Podczas spotkania z naszymi uczniami opowiadał o swoich marzeniach, trudnościach w ich spełnianiu oraz determinacji w dążeniu do osiągania postawionych sobie celów. Zachęcał uczestników do podejmowania wyzwań, zaufania Bogu oraz odkrywania swoich pasji. „To jest niebywałe” – mówił – „ja mogę, to i wy możecie”. Wielokrotnie podkreślał, że kluczem do sukcesu jest wytrwałość i ciężka praca. Opowiadał również o porażkach, których doznał, kiedy starał się wydać swoją pierwszą książkę. Podkreślał jednak, że porażka to świetna nauczycielka. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele uczestniczący w spotkaniu byli pod wrażeniem radości życia, siły charakteru i optymizmu, które promieniowały od młodego pisarza.
Gratulujemy panu Tomaszowi! Czekamy na kolejną powieść!

Hanna Chojnowska
Zatwierdziła: T.Święcicka