VII EDYCJA REJONOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

VII EDYCJA  REJONOWEGO  KONKURSU  HISTORYCZNEGO
,, Powstanie  styczniowe przykładem patriotycznej  postawy  Polaków

DSC09953    22 stycznia b.r. minęła 155. rocznica wybuchu powstania styczniowego, największego zrywu narodowowyzwoleńczego Polaków przeciwko imperium rosyjskiemu. By upamiętnić to wydarzenie Szkoła  Podstawowa Nr. 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie oraz  Stowarzyszenie Edukacyjne Nauka-Rozwój zorganizowały  VII  Edycję Rejonowego Konkursu Historycznego ,,Powstanie styczniowe przykładem patriotycznej postawy Polaków”. Celem konkursu było pogłębienie  wiedzy o dziejach własnego regionu, budzenie dumy z dziedzictwa narodowego, kształtowanie postaw patriotycznych.
Konkurs  składał się z dwóch  części.  Pierwsza  skierowana była  do uczniów szkół podstawowych klas I-III, IV-VII oraz  klas II i III  gimnazjalnych i  polegała na wykonaniu pracy plastycznej, druga część konkursu przeznaczona była  dla uczniów klas VII szkoły  podstawowej,  klas  II i III gimnazjalnych  oraz  szkół ponadpodstawowych. W tej części uczestnicy przystąpili
do testu wiedzy. Łącznie  w  obydwu  konkursach  udział  wzięło 154  uczniów reprezentujących 21  szkół podległych  Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura w Siedlcach. Uroczyste  wręczenie  nagród  odbyło się 28 lutego b.r.  podczas sesji Rady Miejskiej  Węgrowa.      Gratulujemy wszystkim laureatom i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu.    Dziękujemy władzom Miasta  Węgrowa, które od początku pierwszej edycji konkursu  wspierają nas finansowo, fundując nagrody  dla laureatów.

Radosław Łuszczyński
Zatwierdziła: T.Święcicka