OGŁOSZENIE

zostań stypendystą   Do końca marca trwa nabór do programu stypendialnego Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC „Marzenie o Nauce”. W ramach tego programu zdolni uczniowie, którzy myślą o nauce w najlepszych liceach, ale przekracza to ich możliwości finansowe mają szansę na spełnienie marzeń.

W rekrutacji mogą wziąć udział uczniowie trzecich klas gimnazjów, którzy:

1)      zamieszkują stale w miejscowości do 30 tys. mieszkańców,

2)      osiągnęli średnią semestralną nie niższą niż 4,5 lub/i są laureatami i/lub finalistami konkursów i olimpiad przedmiotowych,

3)      dochód w ich rodzinach nie przekracza 900 zł netto na osobę.

W ramach programu stypendialnego Fundacja EFC zapewnia podopiecznym możliwość nauki w najlepszych polskich liceach. Lista liceów współpracujących z naszą Fundacją jest dostępna na stronie www.efc.edu.pl.

Stypendyści otrzymują wsparcie na trzy lata nauki w liceum, które obejmuje nie tylko zakwaterowanie i wyżywienie, ale także pokrycie kosztów ubezpieczenia, podręczników, zajęć dodatkowych, tak aby mogli w jak najlepszych warunkach rozwijać swoje talenty. W czasie ferii i wakacji organizujemy dla Stypendystów obozy sportowe. Przede wszystkim jednak zapewniamy naszym podopiecznym opiekę Koordynatorów Regionalnych EFC – doświadczonych pedagogów i psychologów, oddanych pracy z młodzieżą, którzy pozostają do dyspozycji uczniów podczas trwania stypendium.

Fundacja EFC działa już siódmy rok i przez ten czas przyznanych zostało 511 stypendiów dla wybitnie zdolnej młodzieży. Możemy poszczycić się już 235 Absolwentami, którzy kontynuują naukę na uczelniach wyższych w Polsce i za granicą.

Pierwszy etap rekrutacji trwa od 15 lutego do 31 marca 2017 r. i tym czasie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.efc.edu.pl.

REGULAMIN>>>