WIELKIE WAŻENIE KORKÓW

zbiórka korków 02.2018     W środę 7 lutego w naszej szkole odbyło się posumowanie zbiórki plastikowych zakrętek od butelek. Akcja została zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariuszy. Dziękujemy bardzo wszystkim osobom, które wsparły zbiórkę, zarówno uczniom jak i pracownikom szkoły. Wspólnie udało nam się zebrać 242kg. korków. Zebrane nakrętki zostaną przekazane do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie. Mamy nadzieję, że już wkrótce dzięki naszej pomocy uda się zamienić korki na nowy wózek inwalidzki dla potrzebującego ucznia.
Zbiórka korków to jedna z niewielu akcji dobroczynnych, w której udział może wziąć każdy.  Wystarczy jedynie trochę dobrych chęci i ważny nawyk – odkładanie zakrętek do oddzielnego pojemnika. To nic nie kosztuje, a może pomóc.
Przypominamy również, że akcja została zorganizowana w formie konkursu, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie z naszej szkoły. Gratulujemy Pawłowi Korczakowi, który przyniósł 16kg. korków!
Nagrodą niespodzianką ufundowaną przez Węgrowski Ośrodek Kultury są dwa bilety do kina na dowolnie wybrany film, do wykorzystania do końca bieżącego roku kalendarzowego. Gratulujemy również pozostałym uczniom, szczególnie klasie 3c, która zebrała ponad 60kg zakrętek! Brawo. Dziękujemy za wsparcie naszej zbiórki i zapraszamy do dalszego zbierania korków. Następna akcja już w czerwcu.

Anna Młynarz

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariuszy