WARSZAWA JEST CIEKAWA

DSC002778 grudnia 2017r. uczniowie klas III d i VII b wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Polskim Radiu. Podzieleni na dwie grupy uczniowie poznali pracę radiowców „od kuchni” – obejrzeli studia, w których prowadzone są audycje oraz wysłuchali wykładu o specyfice zawodu dziennikarza. Następnie młodzież odwiedziła  Muzeum Sztuki Nowoczesnej, gdzie wzięła udział w zajęciach ,,Inny Trans-Atlantyk. Sztuka Kinetyczna i Op-Art ”.  FOTO>>>Uczniowie mieli okazję nie tylko obejrzeć dzieła wybitnych współczesnych artystów, lecz również stworzyć własne prace inspirowane sztuką nowoczesną. Ostatnim punktem wycieczki była Niewidzialna Wystawa. Poruszając się z niewidomymi przewodnikami po zupełnie zaciemnionych pomieszczeniach, uczniowie mogli się przekonać, jak trudno jest radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku. Niewidzialna Wystawa to wyjątkowe doświadczenie pozwalające  chociaż w niewielkim stopniu zrozumieć świat ludzi niewidomych. Wyjazd do Warszawy zorganizowany przez  p. Piotra Bartnika, p. Marka Okrasę i p. Emilię Polkowską był bardzo udany. Stolica ma do zaoferowania uczniom  wiele naprawdę ciekawych miejsc.

Gabriela Wołynko, klasa III d
Zatwierdziła: T.Święcicka