WIDOCZNI – BEZPIECZNI!

akcja rowerowa-widoczny na drodze2017   O zmroku 22 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły zebrali się na Rynku Mariackim, by dużą grupą przejechać ulicami Węgrowa i w ten sposób zwrócić uwagę uczestnikom ruchu drogowego na konieczność używania elementów odblaskowych.
Przejazd młodzieży ulicami miasta rozpoczął Burmistrz Węgrowa pan Krzysztof Wyszogrodzki, nadkomisarz Krzysztof Gromek z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie i nauczyciel naszej szkoły pan Marek Okrasa. Wszyscy mówcy podkreślili, jak ważne jest używanie odblasków i jak wielu wypadków można byłoby uniknąć, gdyby ich ofiary były w nie wyposażone.
W akcji wzięli również udział znani węgrowscy cykliści – panowie Jan Rząca i Jacek Pietruczanis oraz nauczyciele i pracownicy naszej szkoły: pani Monika Elgas, pan Maciej Kucharczyk, pani Anna Młynarz, pan Paweł Marchela, pan Marek Okrasa, oraz pani Patrycja Kąkol.

Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej za doskonałe zabezpieczenie trasy przejazdu.  FOTO>>>

Piotr Bartnik
Zatwierdziła: T.Święcicka