WIDOWISKOWA CHEMIA, SPEKTAKULARNA FIZYKA

1 (8)7 czerwca br. w naszej szkole odbył się III Festiwal Nauki. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli chemii i fizyki p. Aleksandry Wołyniec i p. Piotra Bartnika przygotowali wiele ciekawych eksperymentów. Podczas długich przerw w holu szkoły wokół młodych fizyków i chemików gromadzili się uczniowie, nauczyciele i pracownicy gimnazjum. Z ogromnym zainteresowaniem oglądali eksperymenty ilustrujące następujące zjawiska: napięcie powierzchniowe, dyfuzja, reakcja jodu z cynkiem, prawo Archimedesa  FOTO>>>, wir w mleku, ogniwa Wolty, rozkład dichromianu (VI) amonu, tornado w butelce. Podziwiali również  doświadczenia wykorzystujące reakcje „redukcja-utlenianie” oraz rozkład perhydrolu pod wpływem manganianu (VII) potasu. Dziękujemy za wspaniałe widowisko, dzięki któremu fizyka i chemia stają się bardziej przyjazne uczniom.

Piotr Bartnik

Zatwierdziła: T.Święcicka