SPRAWOZDANIE Z AKCJI ,,GÓRA GROSZA”

gora_grosza   Na przełomie listopada i grudnia 2016 roku w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę monet groszowych w ramach przedsięwzięcia „Góra grosza”. Organizatorem XVII już edycji jest Towarzystwo „Nasz Dom”, celem jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Nasz Samorząd Uczniowski we współpracy z opiekunem czuwał nad sprawnym przebiegiem całej zbiórki. W akcji uczestniczyły prawie wszystkie klasy naszej szkoły, które ogółem zebrały 34,8 kg monet.

klasa 1A – 2,45 kg

klasa 1C – 2,05 kg

klasa 1D – 5,5 kg – II miejsce

klasa 2B – 4 kg

klasa 2C – 8,7 kg – I miejsce

klasa 2D – 4 kg

klasa 3A – 0,65 kg

klasa 3B – 4,15 kg – III miejsce

klasa 3C – 3,35 kg

W nagrodę klasa 2C otrzymała jednorazowe bileciki upoważniające do wzięcia nieprzygotowania z odpowiedzi ustnej lub niezapowiedzianej kartkówki z wybranego przedmiotu. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w akcję.

Mariusz Biernat

Zatwierdziła: T.Święcicka