WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

wizyta_w_strazy    15 stycznia w naszej szkole zakończyła się akcja pt. „Twój miś może zostać ratownikiem”. Akcja polegała na zbieraniu używanych lub nowych maskotek. 16 stycznia wolontariusze z naszej szkoły udali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie, aby przekazać zgromadzone zabawki, które trafią do dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach.

Akcja ta jest doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na to, że w wypadkach, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach, częstymi poszkodowanymi są dzieci, które właśnie wtedy, już na etapie akcji ratowniczej, należy otoczyć szczególna opieką.

Dziękujemy  uczniom, pracownikom szkoły oraz rodzicom, którzy wsparli naszą zbiórkę.

Anna Młynarz

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariuszy