ŚWIĄTECZNA PACZKA DO PAPUI

swiateczna_paczka_dlapapui   W dniach od 9 do 18 listopada w naszej szkole odbyła się zbiórka zabawek i ubranek dla dzieci z Papui – Nowej Gwinei. Do przeprowadzenia zbiórki zachęcił nas poruszający list księdza Jarosława Wiśniewskiego, który obecnie przebywa w Papui na misji. Papua należy do najbiedniejszych krajów na świecie. 50% dzieci jest niedożywionych, 25% nie chodzi do szkoły, bo nie ma się w co ubrać, albo jak dojechać, 93% nie ma elektryczności. W swoim liście ksiądz Jarosław apelował do rodaków o przysyłanie zabawek lub ubranek, bo jak mówi: „Tutaj na misjach dzieci będą się tygodniami bawić jedną zabawką i to nie jedno, ale cała gromadka będzie się cieszyć z jednej lalki, koszulki czy bucików”.
Dziękujemy uczniom, pracownikom szkoły oraz rodzicom, którzy wsparli naszą zbiórkę. Efekty zbiórki przekroczyły nasze oczekiwania i w rezultacie wysłaliśmy dwie 20-kilogramowe paczki. Cieszymy się, że idea dobroczynności jest nam coraz bliższa.

Anna Młynarz
Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariuszy