ROZPOCZYNAMY CZAS WZRASTANIA W MĄDROŚCI

DSC_41421 września 2016r. uczniowie i nauczyciele zgromadzili się w szkole, skąd udali się do kościoła pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy i św. Piotra z Alkantary, gdzie uczestniczyli we mszy św. celebrowanej przez księdza Pawła Błaszczyka. Po powrocie do budynku gimnazjum odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Swoją obecnością zaszczycili nas księża, przedstawiciele władz miasta, rady rodziców, policji. Prowadzący uroczystość, pan Marek Okrasa, przywitał gości, rodziców,  nauczycieli i uczniów. Marcin Redosz, uczeń trzeciej klasy, serdecznie powitał pierwszoklasistów. Pan Paweł Marchela przypomniał wydarzenia sprzed 77 lat – wybuch II wojny światowej. Bartosz Jarosiewicz, uczeń drugiej klasy, odczytał list od wicemarszałek senatu RP p. Marii Koc. Dla upamiętnienia roku kompozytora Feliksa Nowowiejskiego została odśpiewana pieśń „Rota”. Następnie głos zabrali goście oraz dyrektor gimnazjum, którzy życzyli młodzieży wielu sukcesów.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami. ZDJĘCIA>>>

Hanna Chojnowska

Zatwierdziła:T.Święcicka