DOBROGOSTY – ŚWIĘTO PATRONA

DSC_3338    16 czerwca br. uroczystą mszą św. rozpoczęliśmy obchody dni patrona. W klasztorze  społeczność szkolna wzięła udział w Eucharystii, której przewodniczył proboszcz parafii
ks.  Romuald Kosk. Na mszy świętej obecni byli p. Krzysztof Wyszogrodzki, Burmistrz Węgrowa oraz księża Arkadiusz Siergiejuk i Mariusz Woltański, którzy w przeszłości pracowali w naszej szkole. Po mszy przedstawiciele uczniów, nauczycieli wraz z celebransami złożyli kwiaty przy trumnie Jana Dobrogosta Krasińskiego. Następnie udaliśmy się do Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Tam obejrzeliśmy sztukę przygotowaną na podstawie utworu S. Mrożka przez aktorów z Teatru Amatorskiego w Węgrowie pt. „Męczeństwo Piotra Ohey’a.
Następnego dnia na terenie szkoły czekało na uczniów mnóstwo atrakcji: konkurs bezpieczeństwa w ruchu drogowym, puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy, zajęcia z pracownikami Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, gra miejska, zajęcia i pokazy strażackie, zajęcia z wizażystką, gry i zabawy sportowe, konkursy przygotowane przez uczniów trzecich klas, prezentacja czołgu i pojazdów wyścigowych, mecze piłkarskie, poczęstunek.
Pierwszy dzień upłynął uczniom pod znakiem refleksji i zadumy, drugi natomiast
to czas świetnej zabawy. W organizacji obchodów święta patrona pomogli rodzice uczniów, harcerze, strażacy,  Zamek Królewski w Warszawie, firma MIMAR , p.Marcin Roguski
z węgrowską grupą rajdową WWE Rally Team, p. Marcin Piotrowski. Wszystkim bardzo dziękujemy. ZDJĘCIA>>>

Hanna Chojnowska