NIE! UZALEŻNIENIOM

W maju w naszej szkole odbyła się akcja profilaktyczna pod hasłem „Żyję zdrowo!” przygotowana przez pedagoga szkolnego p. M. Rusjan.  We wszystkich klasach wychowawcy przeprowadzili zajęcia na temat: „Stop przemocy, stop uzależnieniom. Żyję zdrowo!” Odbył się również konkurs plastyczny mający na celu propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Ostatnim elementem akcji była wycieczka.10 czerwca uczniowie pierwszych i drugich klas udali się do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki był Teatr Kamienica, gdzie młodzież obejrzała spektakl „My, dzieci z dworca ZOO” , który powstał w oparciu o reportaż Kaia Hermanna i Horsta Riecka o tym samym tytule. Sztuka jest opowieścią nie tylko o uzależnieniu i jego skutkach, ale przede wszystkim o tym, jak cienka jest granica między zabawą a tragedią. Historia dwunastoletniej Christiane F. poruszyła gimnazjalistów. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do miejsc, gdzie mogli aktywnie spędzić czas. Jedna grupa odwiedziła park trampolin Hangar 646, druga kręgielnię, trzeciej plany pokrzyżował ulewny deszcz i zamiast do zoo udali się do kina. Wyjazd został w znacznej części sfinansowany przez Miasto Węgrów.

Hanna Chojnowska

Zatwierdziła: T.Święcicka