ZBIÓRKI PLASTIKOWYCH ZAKRĘTEK

wolontariat-korki6 czerwca 2016r. w naszej szkole odbyło się posumowanie zbiórki plastikowych zakrętek od butelek. Akcja została zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariuszy i trwała od września 2015r.  Dziękujemy bardzo wszystkim osobom, które wsparły zbiórkę, zarówno uczniom jak i pracownikom szkoły. Wspólnie udało nam się zebrać 328,8 kg. korków. Wszystkie zebrane nakrętki zostały przekazane podopiecznej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgrowie. Mamy nadzieję, że już wkrótce dzięki naszej pomocy uda się zamienić korki na nowy wózek inwalidzki.

Zbiórka korków to jedna z  akcji dobroczynnych, w której udział może wziąć każdy.  Wystarczą  dobre chęci i ważny nawyk – odkładanie zakrętek do oddzielnego pojemnika. To nic nie kosztuje, a może pomóc.

Przypominamy również, że akcja została zorganizowana w formie konkursu, w którym wzięły udział wszystkie klasy z naszej szkoły. A oto wyniki:

1. 3d – 101,4 kg.
  2. 3e – 42 kg.
  3. 3c – 35,8 kg.
  4. 1c – 35,7 kg.
  5. 3a – 32,7 kg.
  6. 1d – 26,7 kg.
  7. 1a – 18,4 kg.
  8. 1b – 16,9 kg.
  9. 2c – 8,1 kg.
  10. 2b – 5,7 kg.
  11. 3b – 4,9 kg.
  12. 2a – 0,5 kg.

Gratulujemy niepokonanej klasie 3d, która wygrała trzeci raz z rzędu!!

Nagrodą ufundowaną przez PIZZERIA-KEBAB NOVA w Węgrowie są dwie mega pizze są bilety do kina na dowolnie wybrany film, do wykorzystania do końca bieżącego roku kalendarzowego. Gratulujemy również pozostałym uczniom, dziękujemy za wsparcie naszej zbiórki i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Dziękujemy,

Anna Młynarz