PRESTIŻOWE WYRÓŻNIENIE

projekt eTwinning pt. „Frieden ist eine Kunst”25 kwietnia 2016 r. otrzymaliśmy drogą mailową bardzo radosną wiadomość. Nasz projekt eTwinning pt. „Frieden ist eine Kunst” („Pokój jest sztuką”) został doceniony
i wyróżniony w Europejskim Konkursie organizowanym przez Niemieckie Krajowe Biuro eTwinning i European Movement Germany. Nasz projekt realizowany we współpracy ze szkołami w Niemczach, Polsce i Danii znalazł się w finałowej dwunastce, za co otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 300 Euro do podziału wśród szkół partnerskich.

Finansowa nagroda nie jest może duża, ale prestiż i fakt bycia docenionym na forum międzynarodowym są bezcenne!!!

Dziękuję całemu zespołowi, który pracował nad projektem oraz partnerom projektu „Frieden ist eine Kunst”. Węgrowską grupę projektową tworzyli uczniowie z klasy 3d: Kinga Salach, Joanna Matusik, Marta Herman, Anna Borowa, Olga Śladowska, Maria Soszyńska, Weronika Wąsowska oraz Emilia Pełczyńska.

Poniżej zamieszczam treść maila, który otrzymali członkowie nagrodzonego projektu.

„Die Jury hebt hervor:
„Die Schülerinnen und Schüler haben das Thema Frieden und Kunst vielfältig und sehr kreativ bearbeitet. Das Projekt überzeugt besonders durch die kollaborative Umsetzung. Der TwinSpace wurde nicht nur von den Lehrkräften sondern auch von den Schülerinnen und Schülern genutzt und trug zur Intensivierung der Lernerfahrung bei.“
Sie erhalten ein Preisgeld von insgesamt 300 €, das zwischen den Partnerschulen aufzuteilen ist. Wir bitten Sie, uns über das beigefügte Formular die Kontoinformationen Ihrer Schule per Fax oder E-Mail mitzuteilen und den Anteil der Partnerschulen nach Eingang unserer Überweisung an diese weiterzuleiten.“

Mariusz Biernat

Zatwierdziła: T.Święcicka