225. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

3maja  3 maja 2016r. obchodziliśmy 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas miejskich uroczystości nasze gimnazjum reprezentował poczet sztandarowy: Weronika Bałdyga z klasy 3d, Dominika Gniazdowska i Mateusz Matusik z 3e oraz harcerze: Martyna Małkowska z 3e, Filip Bieńkowski i Jakub Piotrowski z 3d. Uroczyste obchody rozpoczęły się w Bazylice  Mniejszej, gdzie została odprawiona msza w intencji Ojczyzny i Węgrowa. Następnie uczestnicy w asyście pocztów oraz miejskiej orkiestry dętej  udali się na Skwer 3 Maja przy Węgrowskim Ośrodku Kultury. Tam głos zabrali: Burmistrz Miasta Węgrowa p. Krzysztof Wyszogrodzki oraz wicemarszałek Senatu p. Maria Koc. Następnie pod tablicą upamiętniającą wydarzenia z 1791 roku delegacje złożyły kwiaty.   Uroczystości zakończyły się w sali Węgrowskiego Ośrodka Kultury. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II zaprezentowali program artystyczny pt. „225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”.

Paweł Marchela

Zatwierdziła: G.Wysocka